ФОТО: Почеток на подготовките на Македонија до 21 за квалификациските меча против Ерменија и Украина

Објавено на 27 Мај, 2022 во Вести, До 21 год


Репрезентацијата на Македонија до 21 година денеска на тренинг центарот „Петар Милошевски" го одработи првиот тренинг пред двата квалификациски меча од групата Х за пласман на ЕП 2023 година во Романија и Грузија.

Првиот натпревар од двата предвидени во јунските квалификации го играме против незгодниот состав на Ерменија на тренинг центарот „Петар Милошевски", на 2. јуни во 17. часот. 

Квалификацискиот циклус го заокружуваме против селекцијата на Украина на 5. јуни во Истанбул, Турција.   
   
А репрезентација