Бодри ја Македонија. Утврдени цените на влезниците за натпреварите на македонските репрезентации

Објавено на 26 Август, 2021 во Билети, Вести


Македонската фудбалска репрезентација на почетокот на следниот месец ги продолжува квалификациите за пласман на Светското првенство 2022 година.

Нашата најдобра репрезентација на Националната арена „Тодор Проески“ ќе одигра два натпревари. Најпрвин се соочуваме со Ерменија на 2. септември, а на 8. септември ја пречекуваме Романија. 

На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија беа утврдени цените на билетите за двата домашни натпревари на македонската А репрезентација.

Цената на влезница изнесува 300 денари за натпревар.

Капацитетот на Националната арена „Тодор Проески“ е ограничен согласно мерките утврдени за заштита од коронавирусот и протоколот на УЕФА за присуство на гледачи на трибините.

МАКЕДОНИЈА - ЕРМЕНИЈА

Скопје, Национална арена „Тодор Проески“, 02. септември 2021., 20:45 часот

Влезници по цена од 300 денари преку продажната мрежа на MKTickets

МАКЕДОНИЈА - РОМАНИЈА

Скопје, Национална арена „Тодор Проески“, 08. септември 2021., 20:45 часот

Влезници по цена од 300 денари преку продажната мрежа на MKTickets

На денешната седница на У.О. на ФФМ беше утврдена цената на влезниците и за натпреварот на македонската репрезентација до 21 година против Србија во Охрид на „Билијанини извори“ од квалификациите за ЕП 2023.

Билет за натпреварот во Охрид меѓу младите селекции на Македонија и Србија ќе чини 150 денари.

Капацитетот на стадионот, исто така е органичен согласно мерките утврдени за заштита од коронавирусот и протоколот на УЕФА за присуство на гледачи.

МАКЕДОНИЈА до 21 година - СРБИЈА до 21 година

Охрид, стадион „Билјанини извори, 07. септември 2021., 16:00 часот

Влезници по цена од 150 денари преку продажната мрежа на MKTickets

Љубителите на женската фудбалска А репрезентација на Македонија ќе може да ја бодрат нашата селекција на квалификацискиот натпревар против Австрија на 21. септември на Националната арена „Тодор Проески“ со купен билет по цена од 100 денари.

Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и поддржувачи на македонската репрезентација со фер и коректно навивање да им помогнат на нашите репрезентации да дојдат до вредни бодови и да бидеме конкурентни во квалификациските групи. 

ВАЖНА напомена

Согласно официјалната одлука на Владата на натпреварите е дозволено присуство единствено со приложување на еден од следните документи:

- Сертификат/потврда за извршена имунизација (вакцинација) од вирусот Ковид-19, односно примена најмалку прва доза на вакцина против заразната болест

- Сертификат/потврда за прележан Ковид-19 во последните 45 дена, сметајќи од денот на оздравувањето.

Не се однесува на лица под 18 годишна возраст. 
   
   
А репрезентација