Содржини

31.05.2019   Вести

ФФМ го продолжи договорот со Игор Ангеловски

Игор Ангеловски до декември 2020. година ќе биде на селекторското место во македонската А репрезентација.

29.05.2019   Вести

А репрезентација: Бобан Николов и Александар Трајковски се приклучија на подготовките

Стефан Ристовски: „Наша цел е да се бориме за висок пласман во групата“.

27.05.2019   Вести

Благоја Милевски го објави првичниот список на македонската репрезентација до 21 година

Конечниот список со 20 фудбалери кои ќе и се спротивстават на Финска на 6. јуни во контролен натпревар, селекторот Благоја Милевски ќе го објави на 3. јуни.

Календар
А репрезентација