Прва помлада пионерска супер лига

Резултати од минатото коло

10:00 08.12.2018
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
0 - 3
ФК ВАРДАР
10:00 08.12.2018
ФК ШКУПИ- 1927
3 - 2
ФК ШКЕНДИЈА
10:00 09.12.2018
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
2 - 3
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
10:00 08.12.2018
ФК ПОБЕДА
2 - 0
ФК ЊУ СТАРС
11:00 08.12.2018
ФК РАБОТНИЧКИ
2 - 2
ФК РЕНОВА

Следно коло

21.02.2019
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
-
ФК ПОБЕДА
21.02.2019
ФК РЕНОВА
-
ФК ЊУ СТАРС
21.02.2019
ФК ШКЕНДИЈА
-
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
21.02.2019
ФК ВАРДАР
-
ФК ШКУПИ- 1927
21.02.2019
ФК РАБОТНИЧКИ
-
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

Табела - Прва помлада пионерска супер лига - Коло 14

Тим Поз Коло Поб Нер Пор Г.Р. Поени
ФК РЕНОВА 9 14 3 3 8 -22 12
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932 10 14 1 2 11 -31 5
ФК ЊУ СТАРС 7 14 5 2 7 6 17
ФК ПОБЕДА 2 14 9 2 3 11 29
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008 8 14 5 1 8 -14 16
ФК ШКУПИ- 1927 5 14 6 4 4 3 22
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 6 14 5 4 5 -3 19
ФК РАБОТНИЧКИ 3 14 8 3 3 10 27
ФК ВАРДАР 1 14 9 2 3 24 29
ФК ШКЕНДИЈА 4 14 7 1 6 16 22
А репрезентација