Прва младинска супер лига

Резултати од минатото коло

12:00 20.04.2019
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
2 - 2
ФК ЊУ СТАРС
12:00 20.04.2019
ФК ШКЕНДИЈА
11 - 0
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
13:00 19.04.2019
ФК ВАРДАР
8 - 2
ФК ПОБЕДА
12:00 20.04.2019
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
4 - 2
ФК РЕНОВА
12:00 20.04.2019
ФК ШКУПИ- 1927
2 - 1
ФК РАБОТНИЧКИ

Следно коло

22.04.2019
ФК ШКУПИ- 1927
-
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
12:00 24.04.2019
ФК РАБОТНИЧКИ
-
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
22.04.2019
ФК РЕНОВА
-
ФК ВАРДАР
12:00 24.04.2019
ФК ПОБЕДА
-
ФК ШКЕНДИЈА
22.04.2019
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
-
ФК ЊУ СТАРС

Табела - Прва младинска супер лига - Коло 21

Тим Поз Коло Поб Нер Пор Г.Р. Поени
ФК ШКЕНДИЈА 1 21 21 0 0 84 63
ФК ВАРДАР 2 21 18 1 2 69 55
ФК РАБОТНИЧКИ 5 21 9 3 9 14 30
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 6 20 7 3 10 -9 24
ФК ШКУПИ- 1927 4 21 9 4 8 6 31
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008 8 21 5 1 15 -70 16
ФК ПОБЕДА 10 21 4 0 17 -49 12
ФК ЊУ СТАРС 7 20 6 1 13 -33 19
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932 3 21 12 3 6 11 39
ФК РЕНОВА 9 21 4 2 15 -23 14
А репрезентација