Прва МФЛ

Резултати од минатото коло

13:00 01.12.2019
ФК РАБОТНИЧКИ
1 - 1
ФК СИЛЕКС
13:00 01.12.2019
ФК БОРЕЦ 1919
1 - 0
ФК РЕНОВА
13:00 30.11.2019
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
1 - 1
ФК СТРУГА-ТРИМ-ЛУМ
13:00 01.12.2019
ФК ШКЕНДИЈА
4 - 0
ФК ШКУПИ- 1927
13:00 01.12.2019
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
0 - 3
ФК ВАРДАР

Следно коло

13:00 07.12.2019
ФК СИЛЕКС
-
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
13:00 08.12.2019
ФК ВАРДАР
-
ФК ШКЕНДИЈА
13:00 08.12.2019
ФК ШКУПИ- 1927
-
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
13:00 08.12.2019
ФК СТРУГА-ТРИМ-ЛУМ
-
ФК БОРЕЦ 1919
13:00 08.12.2019
ФК РЕНОВА
-
ФК РАБОТНИЧКИ

Табела - Прва МФЛ - Коло 17

Тим Поз Коло Поб Нер Пор Г.Р. Поени
ФК РЕНОВА 9 17 4 4 9 -14 16
ФК СТРУГА-ТРИМ-ЛУМ 6 17 6 5 6 -4 23
ФК ШКУПИ- 1927 7 17 5 7 5 0 22
ФК ВАРДАР 1 17 10 5 2 17 35
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 3 17 7 6 4 6 27
ФК ШКЕНДИЈА 2 17 8 3 6 17 27
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932 5 17 5 8 4 2 23
ФК БОРЕЦ 1919 8 17 5 4 8 -12 19
ФК РАБОТНИЧКИ 10 17 4 3 10 -11 15
ФК СИЛЕКС 4 17 7 3 7 -1 24
А репрезентација