МК EN SQ 0.2805
Посветено на нашиот пријател и колега Почивај во мир. Петар Милошевски 1973 - 2014
Најди клуб блиску до тебе
Актуелности
Делегирање

01.09.2015    Вести

Извлечени паровите за 1/8 финалето од Купот на Македонија

Во прес центарот на Куќата на фудбалот беа извлечени двојките за 1/8 финалето од Купот на Македонија.

01.09.2015    Едукација - Семинари

Тренерски Семинар за работа во млади категории, национални академии и младински репрезентации

Соработката на највисоко ниво помеѓу Фудбалските Федерации на Шпанија и Македонија, а во пресрет на квалификацискиот натпревар за ЕУРО 2016, резултира со организација на заеднички тренерски семинар.

31.08.2015    А репрезентација - Вести

Во фудбалот не победуваат секогаш фаворитите

По објавувањето на списокот на повикани фудбалери од А репрезентацијата, селекторот Друловиќ во врска со квалификациските натпревари против Луксембург и Шпанија изјави:

31.08.2015    Репрезентации - До 21 год

Репрезентација до 21 година: Дојдени сме за победа!

Во пресрет на квалификацискиот дуел на 5 септември на тренинг центарот „Петар Милошевски" Македонската репрезентација до 21 година ќе одигра натпревар против Украина, во рамките на второто коло од квалификаците за Европско првенство во Полска 2017.

31.08.2015    Билети

Информација за замена на билетите купени онлајн

Ве известуваме дека замената на купените онлајн карти за натпреварот Македонија - Шпанија ќе се врши на билетарата во Арена Филип II со работно време од 12:00 - 20:00 часот од 01.09 до 08.09.2015 *(најдоцна два часа пред почетокот на натпреварот).

31.08.2015    Вести

Одржан семинарот за периодизација во подготвителен период и кондициска подготовка

ФФМ преку својата тренерска организација и Центарот на едукација за тренери, а во соработка со стручниот штаб на Националната А репрезентација го одржа еднодневниот семинар за периодизација во подготвителен период и кондициска подготовка.

ФФМ ТВ

Live Your Goals - FFM

22.07.2015

Kapiteni na promeni- FFM

22.07.2015

FFM - Koga zborovite se dela

03.06.2015

Куп на Македонија: Тетекс vs. Работнички (Мато vs. Ѓоко)

20.05.2015

Фитнес тест судии и асистенти судии 29/30.04.2015

11.05.2015

22.коло во Прва МФЛ 2014/15

07.04.2015

19.коло во Втора МФЛ 2014/15

06.04.2015

21.коло во Прва МФЛ 2014/15

29.03.2015

18.коло во Втора МФЛ 2014/15

29.03.2015

20.коло во Прва МФЛ 2014/15

20.03.2015

19.коло во Прва МФЛ 2014/15

14.03.2015

16.коло во Втора МФЛ 2014/15

14.03.2015

15.коло во Втора МФЛ 2014/15

11.03.2015

18.коло во Прва МФЛ 2014/15

11.03.2015

FUTSAL QUALIFYING TOURNAMENT 2015 SKOPJE

04.03.2015

Натпревари во тек
Следни натпревари
Македонија - Украина
| 05.09.2015 |
Луксембург - Македонија
| 05.09.2015 |
Македонија - Шпанија
| 08.09.2015 |
Календар на меѓународни натпревари Кликни за повеќе
А репрезентација


Премини на ФФМ