Прва пионерска супер лига

Резултати од минатото коло

16:00 20.04.2019
ФК ЊУ СТАРС
3 - 3
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
12:00 19.04.2019
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
5 - 1
ФК ШКЕНДИЈА
14:00 20.04.2019
ФК ПОБЕДА
0 - 3
ФК ВАРДАР
12:00 20.04.2019
ФК РЕНОВА
5 - 1
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
12:00 20.04.2019
ФК РАБОТНИЧКИ
2 - 0
ФК ШКУПИ- 1927

Следно коло

22.04.2019
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
-
ФК ШКУПИ- 1927
22.04.2019
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
-
ФК РАБОТНИЧКИ
22.04.2019
ФК ВАРДАР
-
ФК РЕНОВА
22.04.2019
ФК ШКЕНДИЈА
-
ФК ПОБЕДА
22.04.2019
ФК ЊУ СТАРС
-
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008

Табела - Прва пионерска супер лига - Коло 21

Тим Поз Коло Поб Нер Пор Г.Р. Поени
ФК РЕНОВА 6 21 7 5 9 -12 26
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932 10 21 2 5 14 -30 11
ФК ЊУ СТАРС 7 21 6 7 8 -7 25
ФК ПОБЕДА 8 21 4 4 13 -24 16
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008 9 21 4 4 13 -31 16
ФК ШКУПИ- 1927 4 21 11 5 5 9 38
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 3 21 12 3 6 23 39
ФК РАБОТНИЧКИ 2 21 13 2 6 30 41
ФК ВАРДАР 1 21 14 5 2 33 47
ФК ШКЕНДИЈА 5 21 11 2 8 9 35
А репрезентација