Содржини

13.09.2016   Репрезентации - А репрезентација жени

Женската А репрезентација со подмладен состав замина во Белорусија

Женската Македонска А репрезентација е на пат кон Белорусија, каде ќе го одигра последниот квалификациски натпревар од групата 1 за пласман на Европското првенство во Холандија, 2017 година.

28.11.2015   Репрезентации - А репрезентација жени

Ванчо Балевски: Шкотска е фаворит, но се надевам на добра игра

Македонската женска А репрезентација во недела го игра последниот квалификациски натпревар оваа година, против Шкотска на гостински терен.

26.11.2015   Репрезентации - А репрезентација жени

A репрезентација жени: Несреќен пораз од Белорусија

Во третото коло од квалификациите за европското првенство за жени Македонија го претрпе досега најболниот пораз од Белорусија со 0-2.

23.11.2015   Репрезентации - А репрезентација жени

Ванчо Балевски го објави списокот на фудбалерки за претстојните квалификациски натпревари

Женската А репрезентација на Македонија до крајот на годината ќе одигра уште два квалификациски натпревари против Белорусија и на домашен терен на 26 ноември во 13.00 ч. и Шкотска на гостински терен на 29 ноември со почеток во 15.00 ч.

27.10.2015   Репрезентации - А репрезентација жени

Квалификации за ЕП во Холандија 2017 (жени)

Женската фудбалска репрезентација на Македонија е поразена во вториот натревар од квалификаците за пласман на Европското првенство во Холандија 2017 година.

Календар

21 Сеп

16:00 Македонија - Кипар
    Жени У19 пријателска

23 Сеп

11:00 Франција - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Македонија
    Жени У17 квалификации за Европско

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации
14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација