Прва кадетска супер лига

Резултати од минатото коло

00:00 22.04.2017
ФК РЕНОВА
-
ФК ШКЕНДИЈА
00:00 22.04.2017
ФК МЕТАЛУРГ
-
ФК ШКУПИ- 1927
00:00 22.04.2017
ФК РАБОТНИЧКИ
-
ФК ВАРДАР
00:00 22.04.2017
КФГ ГОСТИВАР
-
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
00:00 22.04.2017
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
-
ФК ПЕЛИСТЕР
00:00 22.04.2017
ФК ПОБЕДА
-
ФК МИЛАНО

Следно коло

00:00 06.05.2017
ФК ПОБЕДА
-
ФК РЕНОВА
00:00 06.05.2017
ФК МИЛАНО
-
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
00:00 06.05.2017
ФК ПЕЛИСТЕР
-
КФГ ГОСТИВАР
00:00 06.05.2017
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
-
ФК РАБОТНИЧКИ
00:00 06.05.2017
ФК ВАРДАР
-
ФК МЕТАЛУРГ
00:00 06.05.2017
ФК ШКУПИ- 1927
-
ФК ШКЕНДИЈА

Табела - Прва кадетска супер лига - Коло 18

Тим Поз Коло Поб Нер Пор Г.Р. Поени
КФГ ГОСТИВАР 12 15 0 0 15 -71 0
ФК РАБОТНИЧКИ 1 15 12 3 0 44 39
ФК МЕТАЛУРГ 8 15 6 1 8 -7 19
ФК ШКЕНДИЈА 4 15 9 0 6 13 27
ФК ШКУПИ- 1927 10 15 4 1 10 -8 13
ФК ВАРДАР 2 15 11 2 2 25 35
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 3 15 11 1 3 27 34
ФК ПЕЛИСТЕР 9 15 4 3 8 -6 15
ФК МИЛАНО 7 15 7 1 7 -6 22
ФК ПОБЕДА 6 15 7 1 7 10 22
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008 11 15 3 2 10 -34 11
ФК РЕНОВА 5 15 8 1 6 13 25
А репрезентација