Содржини

30.07.2014   Вести

Претставени промените во пропозициите и правилниците пред кандидатите за делегати

Фудбалската федерација на Македонија денеска во хотелот „Континентал“ во Скопје организираше собир на кандидатите за делегати на натпреварите од Прва и Втора МФЛ за сезоната 2014/15.

29.07.2014   Вести

Вардар и Партизан победници на Скопје Куп 2014

Екипата на Вардар (генерација 1997.) и тимот на белградски Партизан (генерација 1999.) се победници на првиот меѓународен турнир Скопје Куп 2014 во организација на Град Скопје и Фудбалската федерација на Македонија.

29.07.2014   Вести

Со хуманитарен натпревар одбележан јубилејот 90 години ФК Осогово

Во убав спортски амбиент на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани, беше одбележан јубилејот 90. години од формирањето на ФК Осогово.

26.07.2014   Вести

Распоред за млади категории за сезона 2014/2015

Младинската комисија при ФФМ ги објави распоредите за младинските лиги.

24.07.2014   Вести

Состанок со делегати од Прва, Втора МФЛ и Куп на Македонија

На 30. Јули 2014 (среда) во 12.00 часот во хотел „Континентал“ е закажан состанок со делегати на натпреварите од Прва, Втора МФЛ и Куп на Македонија за сезоната 2014/15.

23.07.2014   Вести

Великаните се враќаат во функција на македонскиот фудбал

Великаните на македонскиот фудбал Илија Најдоски, Вујадин Станојковиќ и Саша Ќириќ се враќаат во функција на македонскиот фудбал.

23.07.2014   Вести

Годишно лиценцирање на тренерите од Прва и Втора МФЛ за 2014/15

Тренерската организација на Македонија и Центарот за Едукација при Фудбалската федерација на Македонија ќе извршат годишно лиценцирање за сезоната 2014/15 на тренерите од Прва и Втора МФЛ кои работат со сениорските екипа.

22.07.2014   Вести

КОНКУРС на ФФМ и Центарот за едукација

Фудбалска Федерација на Македонија и Центар за едукација објавуваат КОНКУРС За упис на тренери кандидати за добивање на УЕФА ПРО Тренерска Диплома.

Календар
А репрезентација