Содржини

05.06.2014   Вести

ФФМ ВЛЕЗЕ ВО НОВАТА ПРОГРАМА НА УЕФА ЗА РАЗВОЈ ФУДБАЛОТ

Фудбалската федерација на Македонија ја доби поддршката од УЕФА и заедно со Грузија влезе во новата програма на Европската фудбалска асоцијација за развој на фудбалот.

05.06.2014   Вести

Полуфинален турнир - ФФМ Детски лиги 2014 година, поддржан од Шпаркасе и Рудине

Денеска на терените во Куќата на фудбалот се одиграа четвртфиналните и полуфиналните натревари од финалниот турнир од ФФМ Детските лиги 2014 година. Турнирот за отворен го прогласи претседателот на Фудбалската Федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски

31.05.2014   Вести

Резултати од бараж натпреварите одиграни на 31.05.2014 г.

Денешните натпревари од фазата на елиминации за влез во Втората МФЛ завршија со следните резултати

29.05.2014   Вести

Одредени терените за одигрување на бараж натпреварите за пополнување на Втора МФЛ

Комисијата за натпревари на ФФМ ги определи терените на кои ќе бидат одиграни нокаут натпреварите од баражот за пополнување на Втората Македонска Фудбалска Лига.

28.05.2014   Вести

Извлекување за бараж натпревари

По извршеното извлекување согласно бергеровиот систем се добија следните натпреварувачки парови за бараж натпреварите за пополнување на втора МФЛ за натпреварувачка 2014-2015 година:

26.05.2014   Вести

Во третото финале „СЕЕ Универзитет“ од Тетово стигна до првиот пехар во футсал купот на Македонија

„СЕЕ Универзитет“ од Тетово е освојувач на македонскиот футсaл куп. Тие во возбудлив и интересен натревар беа подобри од „Црна Река“ од Кавадарци со 5:3 (1:0). Ова беше трето финале за тетовчани и прв освоен куп.

24.05.2014   Вести

Промена на термин за извлекување парови за Бараж

Ве известуваме дека од технички причини е променет датумот за извлекување на двојки за бараж натпреварите за пополнување на Втора МФЛ .

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација