Содржини

17.07.2014   Вести

Напредок од шест позиции на ФИФА листата

Македонската А репрезентација е рангирана на 74. место на најновата листа на најдобри светски селекции која денеска ја објави ФИФА.

16.07.2014   Вести

У-21: Против Израел на „Филип Втори“

Македонската репрезентација до 21 година на 13. август 2014 г. на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2015 во Чешка.

16.07.2014   Вести

Механизацијата и опремата на ФФМ во функција на клубовите

Управителите на стадионите во Ѓорче Петров, Алумина и Гостивар ја користат можноста која им ја овозможува Фудбалската федерација на Македонија за користење на специјалните машини за одржување и репарација на тревната подлога на стадионите.

16.07.2014   Вести

Тричковски официјално во Ал Наср

Македонскиот репрезентативец, Иван Тричковски официјално потпиша договор со Ал Наср, еден од најдобрите клубови во Обединетите Арапски Емирати.

15.07.2014   Вести

Градоначалникот на Штип во работна посета на ФФМ

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски денеска одржа работен состанок со првиот човек на општина Штип, Илчо Захариев.

14.07.2014   Вести

Извлечени двојките за 1/16 финалето од Купот на Македонија

Денеска во „Куќата на фудбалот“ беа одредени паровите за воведното коло од Купот на Македонија.

14.07.2014   Вести

ФФМ во работна посета на општина Тетово

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски денеска одржа работен состанок со Градоначалничката на општина Тетово, Теута Арифи.

10.07.2014   Вести

Одржан редовен состанок со второлигашите

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија Илчо Ѓорѓиоски, претставниците на екипите од Втората фудбалска лига и раководните луѓе од службите во ФФМ денеска одржаа редовен работен состанок во “Куќата на фудбалот“.

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација