Përmbajtje

19.08.2015   Delegimet - Kupa e të Rrinjëve

Hidhet shorti për Kupën e Maqedonisë në kategori të reja

Më 18.08.2015 është hedhur shorti për dyshet e 1/16 së finales së Kupës së Maqedonis në kategori të pionerëve të rinj, pionerëve, kadetëve dhe juniorëve.

19.05.2015   Delegimet - Kupa e të Rrinjëve

Metalurgu fiton Kupën e Maqedonisë për juniorë

Skuadra e të rinjëve të Metalurgut ka mbrojtur titullin në Kupën e Maqedonisë. Në finalen e 23-të të Kupës së Maqedonisë për juniorë, futbollistët e Vllatko Kolevit mundën Shkupin me rezultat 3:0.

09.05.2014   Delegimet - Kupa e të Rrinjëve

RABOTNIÇKI FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

Skuadra e Rabotniçkit është fitues i edicionit të 22-të të Kupës së Maqedonisë. Në finalen e madhe në stadiumin nacional ‘Filipi i Dytë’ në Shkup, Rabotniçki e fitoi Metalurgun me rezultat 2:0.

Kalendar

23 Окт

11:00 Spanja - Ishujt Fare
    U17 per kualifikimet në Europian
15:15 Izraeli - Maqedoni
    U17 per kualifikimet në Europian

26 Окт

14:30 Maqedoni - Ishujt Fare
    U17 per kualifikimet në Europian
14:30 Izraeli - Spanja
    U17 per kualifikimet në Europian

16 Ное

20:45 Lihtenshtajni - Maqedoni
    UEFA Liga e Kombeve

19 Ное

20:45 Maqedoni - Gibraltar
    UEFA Liga e Kombeve
Reprezentacioni A