Liga e Parë e Maqedonisë

Резултати од минатото коло

14:00 17.02.2019
ФК РАБОТНИЧКИ
1 - 1
ФК РЕНОВА
14:00 17.02.2019
ФК СИЛЕКС
2 - 2
ФК ШКУПИ- 1927
14:00 17.02.2019
ФК ПОБЕДА
1 - 1
ФК БЕЛАСИЦА
14:00 17.02.2019
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
3 - 0
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
14:00 17.02.2019
ФК ШКЕНДИЈА
1 - 0
ФК ВАРДАР

Следно коло

14:00 24.02.2019
ФК РЕНОВА
-
ФК ВАРДАР
14:00 24.02.2019
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
-
ФК ШКЕНДИЈА
14:00 24.02.2019
ФК БЕЛАСИЦА
-
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
14:00 24.02.2019
ФК ШКУПИ- 1927
-
ФК ПОБЕДА
14:00 24.02.2019
ФК РАБОТНИЧКИ
-
ФК СИЛЕКС

Табела - Liga e Parë e Maqedonisë - Коло 19

Тим Поз Коло Поб Нер Пор Г.Р. Поени
ФК РАБОТНИЧКИ 4 19 8 3 8 -2 27
ФК СИЛЕКС 8 19 4 7 8 -11 19
ФК ПОБЕДА 9 19 5 3 11 -10 18
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 3 19 10 3 6 9 33
ФК ШКЕНДИЈА 1 19 13 4 2 29 43
ФК ВАРДАР 2 19 10 5 4 11 35
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932 7 19 5 6 8 -7 21
ФК БЕЛАСИЦА 10 19 4 6 9 -11 18
ФК ШКУПИ- 1927 5 19 6 6 7 -3 24
ФК РЕНОВА 6 19 5 7 7 -5 22
Reprezentacioni A