Liga e parë e kadetëve-Super liga

Резултати од минатото коло

13:30 20.10.2018
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
2 - 1
ФК РЕНОВА
10:00 20.10.2018
ФК ШКУПИ- 1927
0 - 3
ФК РАБОТНИЧКИ
13:30 20.10.2018
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
0 - 4
ФК ВАРДАР
10:30 21.10.2018
ФК ПОБЕДА
-
ФК ШКЕНДИЈА
11:00 20.10.2018
ФК ЊУ СТАРС
1 - 2
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932

Следно коло

21.10.2018
ФК РЕНОВА
-
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
21.10.2018
ФК ШКЕНДИЈА
-
ФК ЊУ СТАРС
21.10.2018
ФК ВАРДАР
-
ФК ПОБЕДА
21.10.2018
ФК РАБОТНИЧКИ
-
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
21.10.2018
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
-
ФК ШКУПИ- 1927

Табела - Liga e parë e kadetëve-Super liga - Коло 7

Тим Поз Коло Поб Нер Пор Г.Р. Поени
ФК ШКЕНДИЈА 1 6 6 0 0 23 18
ФК ВАРДАР 5 6 3 0 3 1 9
ФК РАБОТНИЧКИ 3 7 4 2 1 11 14
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 6 6 2 1 3 -8 7
ФК ШКУПИ- 1927 10 6 0 1 5 -12 1
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008 7 7 1 2 4 -14 5
ФК ПОБЕДА 9 6 0 3 3 -4 3
ФК ЊУ СТАРС 4 7 4 1 2 8 13
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932 2 7 5 1 1 7 16
ФК РЕНОВА 8 6 1 1 4 -12 4
Reprezentacioni A