Femrat U 18, Maqedonia fitoi vendin e parë në turneun në Estoni

Publikuar më 05 Мај, 2017 Lajme, Deri më 19 vjet Femra


Përfaqësuesja e femrave U 18 të Maqedonisë ka fituar vendin e parë në turneun zhvillues të UEFA-së në Talin të Estonisë.

Përfaqësuesja e re e drejtuar nga Astrit Merko shënoi dy fitore, në ndeshjen e parë kundër Estonisë 3:1 dhe më pas me penalti kundër Letonisë.

Jana Çubrinovska, Yllza Maksuti dhe Rabia Dervishi ishin autore të golave për Maqedoninë në triumfin kundër Estonisë.

Jana Çubrinovska ishte autore e golit të barazimit në pjesën e dytë të takimit kundër Letonisë. Përfaqësuesja e Maqedonisë fitoren e dytë e siguroi pas ekzekutimit më të mirë të penaltive, me rezultat 3:1. Shemsoviq, Maksuti dhe Belistojanovska realizuan saktë nga pika e bardhë, ndërsa portierja Roçi ndali tre penalti.    
   
Aktuale
Kalendar

01 Окт

11:00 Rumania - Sllovakia
    FU19 per kualifikimet në Europian
15:30 Franca - Maqedoni
    FU19 per kualifikimet në Europian

02 Окт

15:00 Maqedoni - Kazakistani
    Reprezentacioni A i femrave per kualifikimet në Europian

04 Окт

11:00 Franca - Rumania
    FU19 per kualifikimet në Europian
15:30 Sllovakia - Maqedoni
    FU19 per kualifikimet në Europian

05 Окт

15:00 Maqedoni - Serbia
    Reprezentacioni A i femrave per kualifikimet në Europian

07 Окт

11:00 Sllovakia - Franca
    FU19 per kualifikimet në Europian
15:00 Maqedoni - Rumania
    FU19 per kualifikimet në Europian
17:00 Mali i Zi - Maqedoni
    U21 per kualifikimet në Europian
20:45 Maqedoni - Sllovenia
    Reprezentacioni A per kualifikimet në Europian
Reprezentacioni A