Содржини

07.09.2018   А репрезентација - Вести

Македонија победнички започна во Лига на Нации

А репрезентацијата на Македонија го победи Гибралтар со 2:0 на гостински терен.

Календар

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

17 Ное

17:00 Чешка - Македонија
    У19 квалификации за Европско

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации

20 Ное

17:00 Луксембург - Македонија
    У19 квалификации за Европско
А репрезентација