Содржини

24.08.2016   А репрезентација - Вести

Игор Ангеловски: Фокусирани сме на новиот почеток

Селекторот на македонската А репрезентација по објавувањето на списокот повикани фудбалери за натпреварот со Албанија даде свое видување за формата на екипата и очекувањата од новиот квалификациски циклус.

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација