Содржини

09.05.2014   Делегирање - Младински Куп

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО ОДБРАНИЈА НАСЛОВОТ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

Младинците на Металург на пенали го победија Вардар за наслов во Купот на Македонија. Металург славеше со 5:3 во младинското финале на „Филип Втори“ против Вардар.

09.05.2014   Делегирање - Куп на Македонија

Работнички е победник на купот на Македонија

Екипата на Работнички е освојувач на 22 издание на Купот на Македонија. Во големото финале на Националната арена „Филип Втори“, Работнички го победи Металург со 2:0.

08.05.2014   Делегирање - Втора МФЛ

Делегирање 29 коло Втора МФЛ

Во продолжение можете да го погледнете делегирањето за 29 коло од Втората Македонска Фудбалска Лига

08.05.2014   Делегирање - Прва МФЛ

Делегирање 32 коло Прва МФЛ

Во продолжение можете да го погледнете делегирањето за 32 коло Прва МФЛ

08.05.2014   Делегирање - Млади делегирање

Делегирање млади категории, викенд програма 10-11 мај

Во продолжение можете да го погледнете делигирањето за натпреварите во младите категории кои ќе бидат одиграни овој викенд

04.05.2014   Делегирање - Втора МФЛ

Делегирање 28 коло Втора МФЛ

Во продолжение можете да го погледнете делигирањето за 28 коло од Втората Македонска Фудбалска Лига

30.04.2014   Делегирање - Втора Футсал лига

Делегирање 5 коло плејоф Втора Футсал Лига

Во продолжение можете да го огледнете делегирањето од 5 плејоф коло во Втората Футсал Лига

30.04.2014   Делегирање - Втора МФЛ

ДЕЛЕГИРАЊЕ 27 КОЛО ВТОРА МФЛ

Во продолжение можете да го погледнете делегирањето за 27 коло од Втората Македонска Фудбалска Лига

30.04.2014   Делегирање - Прва МФЛ

Делегирање 31 коло Прва МФЛ

Во продолжение можете да го погледнете делегирањето за 31 коло од Првата Македонска Фудбалска Лига

30.04.2014   Делегирање - Млади делегирање

Делегирање млади категории – викенд програма 3 и 4 мај

Во прилог можете да ги погледнете делегирањата за натпреварите од младинските категории кои ќе се одиграат во текот на викендот, 3 и 4 мај, 2014 година

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација