ЖФК Драгон до титула без ниту еден пораз во првенството

Објавено на 07 Јуни, 2015 во Прва ЖФЛ, Вести


По натпреварот од последното коло од првата Женска Фудбалска Лига екипата на ЖФК Драгон заслужено го подигна пехарот без ниту еден изгубен бод.

Во импресивната сезона Драгон победија на сите 18 натпревари освојувајќи рекордни 54 бодови.

По натпреварот на градскиот стадион во Велес пехарот го предаде претседателот на комисијата за женски фудбал, Ивица Секуловски.   
   
Актуелности
Календар

14 Ное

14:00 Македонија - Хрватска
    У19 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

17 Ное

17:00 Чешка - Македонија
    У19 квалификации за Европско

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации

20 Ное

17:00 Луксембург - Македонија
    У19 квалификации за Европско
А репрезентација