Завршно селектирање за ФФМ/УЕФА Академија 2005

Објавено на 01 Јуни, 2018 во Вести, Фудбалска академија


Во продолжение списокот на фудбалери кои треба да се јават на завршно селектирање за ФФМ / УЕФА Академијата 2005.

СПИСОК за ФФМ УЕФА Академија 2005 ЗАВРШНО СЕЛЕКТИРАЊЕ.docx    
   
Актуелности
Календар

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
15:15 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација