Заврши уписот за УЕФА Б Тренерска Диплома

Објавено на 17 Септември, 2018 во Вести, Семинари


Ценатрот за Едукација на ФФМ го заврши упиост на кандидати  за добивање на УЕФА Б тренерска Диплома. Ги информраме сите дека групата е формирана и списокот е потврден и испратен до УЕФА.

По одредување на терминот на првиот семинар сите пријавени кои ги исполнија условите за влез во групата, по електронска пошта ќе ја добијат потребната информација.

Документите и пријавите кои ќе пристигнат дополнително, ќе бидат ставени во групата која ќе стартува со едукација во април, 2019 година.
   
   
Актуелности
Календар

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација