Зафатени судии и контролори за Прва МФЛ 13 коло, сезона 2017/18

Објавено на 27 Октомври, 2017 во Прва МФЛ


Ждребот за судии за натпреварите од 13 коло на Првата МФЛ ќе се спроведе утре, 27 октомври 2017 година, во ПРЕС салата на ФФМ со почеток во 12:00 часот.

Во продолжение зафатени судии и контролори за Прва МФЛ 13 коло

Zafateni sudii i kontrolori 13 kolo.doc    
   
Актуелности
Календар

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација