ВИДЕО: СКОПЈЕ - Домаќин на УЕФА Супер Куп 2017

Објавено на 30 Јуни, 2017 во Вести, UEFA Super Cup


На 8. август градот Скопје ќе биде домаќин на УЕФА Супер Куп натпреварот меѓу Европскиот шампион Реал Мадрид и победникот во Европската лига Манчестер Јунајтед.   
   
Актуелности

08.07.2019    Вести

Започна изградбата на новата трибина на стадионот во Чаир

Муамед Сејдини, претседател на ФФМ: Заеднички, спортски и братски да изградиме европски стадион...

Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација