МК EN SQ 0.0702

Стефан Ристовски

Објавено на 16 Октомври, 2015 во Фудбалери


20 натпревари / 0 голови

Позиција: Одбрана

Датум на раѓање: 12.02.1992

Клуб: Ријека (Хрватска)
   
   
Актуелности

24.03.2017    Вести

Македонија убедливо со 3:0 победи во Лихтенштајн

Најдобрата репрезентација на Македонија вечерва во Вадуц славеше со убедливи 0:3 над Лихтенштајн, во натпревар од петото...

Календар

28 Мар

14:00 Македонија - Бугарија
    У21 пријателска
18:00 Македонија - Белорусија
    А репрезентација пријателска
А репрезентација