Пријавени фудбалери (генерација 2006.) за селектирање во Академија на ФФМ

Објавено на 13 Мај, 2019 во Вести, Фудбалска академија


Во продолжение списокот на пријавени фудбалери (генерација 2006.) за селектирање во фудбалската академија:

Copy of СПИСОК на пријавени фудбалери за селектирање (фудбалери родени 2006) НОВ.pdf    
   
Актуелности

08.07.2019    Вести

Започна изградбата на новата трибина на стадионот во Чаир

Муамед Сејдини, претседател на ФФМ: Заеднички, спортски и братски да изградиме европски стадион...

Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација