Пелагониско дерби во четвртфиналето од Купот на Македонија, Шкендија го чека подобриот од дуелот Вардар - Шкупи

Објавено на 27 Октомври, 2017 во Куп на Македонија, Вести


Денеска во „Куќа на фудбалот“ беа извлечени двојките за четвртфиналето од Купот на Македонија. Пелистер - Победа, Ренова - Скопје, Тетекс - Академија Пандев и Шкупи/Вардар - Шкендија ќе играат за влез во полуфиналето на Купот на Македонија.

Натпреварите се играат на 8. и 29. ноември, со исклучок на заостанатиот натпревар од осминафиналето меѓу Шкупи и Вардар кои своите два меча ќе ги играат во истите термини, а победникот ќе се соочи со Шкендија на 17. декември и 21. февруари 2018 година.

Извлекување на парови за четвртфинале Куп на Македонија (први натпревари).docx    
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација