Отворен семинар за кондициони тренери

Објавено на 09 Декември, 2014 во Вести, Семинари

На 10.декември, 2014 г. (среда) со почеток во 11.00 часот во Хотел КОНТИНЕНТАЛ ќе се одржи презентација / семинар за кондициони тренери.

Стручната презентација ќе биде направена од страна на господин Jean-François Domerque и господинот Loïc Borie UEFA консултант / специјалист за кондициони тренинзи.

Семинарот е од отворен карактер, што значи дека сите заинтересирани тренери кои сакаат да се стекнат со стручни познавања од областа на кондициониот тренинг се добредојдени да земат учество.   
   
Актуелности
Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација