Одлуки од седницата на Управен Одбор

Објавено на 15 Септември, 2018 во Одлуки, Вести


На денешната седница на Управниот одбор на ФФМ одржана во Охрид на 15.09.2018 г., меѓу другото беа донесени следните одлуки:

- За победите против Гибралтар и Ерменија во рамки на УЕФА Лига на Нации фудбалерите на А националниот тим, како и стручниот штаб ќе добијат награда во висина од 30.000 ЕУР.

- Се задолжува Генералниот Секретар за отпочнување на активности во насока на подготовка на измени и дополнувања на статутот на ФФМ.   
   
Актуелности
Календар

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација