Одлука на Управен одбор на ФФМ

Објавено на 31 Јули, 2018 во Вести


Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија на одржаната седница на 31. јули 2018. донесе одлука за одржување Вонредна изборна седница на Генералното Собрание на Фудбалската федерација на Македонија за избор на претседател на 01. септември 2018. година. 

Местото и времето на одржување на Вонредна изборна седница на Генералното Собрание на Фудбалската федерација на Македонија за избор на претседател дополнително ќе биде одредено.    
   
Актуелности
Календар

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
15:15 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација