Новески, Крстев, Георгиевски, Митревски...дел од кандидатите за УЕФА „А“ лиценца

Објавено на 11 Март, 2016 во Вести, Семинари


Во периодот од 10. до 16. март во Спортскиот центар „Истатов“ во Дојран се одржува третиот дел од курсот за УЕФА „А“ лиценца на кој кандидатите треба да го спроведат практичниот дел од испитот составен од анализа на противникот, подготовка на против игра и неделен микроциклус. Во групата која го следи курсот за УЕФА „А“ лиценца меѓудругите се и поранешните репрезентативци Николче Новески, Александар Митревски, Славчо Георгиевски, Филип Деспотовски Драган Начевски, Миле Крстев, како и Суад Зендели, Никола Карчев, Игор Стојанов фудбалери кои оставиле белег во македонскиот фудбал.

   
   
Актуелности

23.11.2017    Вести

Македонија до 18 години славеше против Турција

Репрезентацијата до 18 години славеше со 1:0 над врсниците од Турција на пријателски меч во Скопје....

22.11.2017    Вести

Нашиот Јане: „Кога играм фудбал се чувствувам како сите други“

Тоа што е врзан за количка не го спречува 9 годишниот Јане да игра фудбал во секоја прилика....

Календар
А репрезентација