Милевски го објави списокот со фудбалери за Македонија - Австрија

Објавено на 03 Ноември, 2017 во Вести, До 21 год


Селекторот на Македонија до 21 година го објави списокот со повикани фудбалери за квалификацискиот натпревар против Австрија (14. ноември, Национална арена „Филип Втори“) за пласман на ЕП 2019 во Италија. На списокот на Милевски се наоѓаат 21 фудбалер. 
   
   
Актуелности

14.10.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година го одржа последниот тренинг во пресрет на дуелот со Казахстан

Ристовски и Руфати: Не се сомневаме дека тимот повторно ќе го даде најдоброто од себе за нова победа во квалификациите....

Календар
А репрезентација