Македонските селекции до 17 и 19 години ќе добија ривалите во квалификациските рунди за ЕП

Објавено на 06 Декември, 2018 во Вести


Македонската репрезентација до 19 години е во групата 11 заедно со Англија, Босна и Херцеговина и Луксембург во квалификациската рунда за Европското првенство 2020 година. 

Натпреварите од турнирот ќе се одиграат во периодот од 13. до 19. ноември 2019. година во нашата земја. Првопласираните две репрезентации од секоја група и една најдобротретопласирана ќе се пласираат во елитната рунда чии мечеви ќе се играат во пролетта 2020.

Нашата репрезентација до 17 години е во групата 1 заедно до Полска, Белгија и Лихтенштајн во квалификациската рунда за ЕП 2020. Натпреварите ќе се одиграат од 9. до 15. ноември 2019. година, а домаќин на турнирот ќе биде Полска.    
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација