Македонија тренираше во Ереван

Објавено на 14 Октомври, 2018 во Вести, УЕФА Лига на Нации


Националниот тим на Македонија после саботната победа над Лихтенштајн, денеска патуваше кон Ереван каде што веќе го одработи првиот тренинг. Репрезентативците тренираа во тренинг центарот на Фудбалската федерација на Арменија а тимот работеше разделен на два дела. Играчите што играа против Лихтенштајн имаа полесен тренинг, а останатите тренираа со полн интензитет. Добрата атмосфера што го краси тимот е присутна и во Ереван, после трите победи само бод ни е доволен за да го потврдиме првото место во групата, меѓутоа сите се решени да се нападне четврта победа во Лигата на Нации.

Тука сме да одиграме најдобро што можеме, Ерменија не е така наивна репрезентација, и не не залажува нивниот пораз од Гибралтар. Верувам дека ќе бидеме во ниво и дека ќе ја продолжиме добрата серија”, изјави Стефан Ристовски.

Имаме одлична атмосфера после победата над Лихтенштајн и добрите резултати што ги постигнуваме во серија. Ни треба само бод но во Ереван сме да нападнеме победа”, вели Ферхан Хасани.

Македонија во понеделник ќе го одработи официјалниот тренинг во стадионот каде што во вторник од 18:00 часот го играме натпреварот од четвртото коло на Лига на Нации против Ерменија.   
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација