Македонија до 21 година замина за Азербејџан, тимот го предводат Илиевски и Златановски

Објавено на 21 Мај, 2018 во Вести, До 21 год


Репрезентацијата на Македонија до 21 година по одржаниот тренинг денеска замина за Азербејџан каде на 24. и 27. мај ќе одигра два контролни натпреварипротив домашната селекција. Нашиот репрезентативен тим на двете пресметки во Баку ќе го предводат Добринко Илиевски и Звонко Златановски.

На денешниот тренинг недостасуваа само голманот на португалскиот Пакош Фереира, Томас Божиновски, како и членот на Локомотива Загреб, Агрон Руфати кои на 23. мај ќе му се приклучат на репрезентативниот состав.

Дел од оваа селекција во која има играчи и од селекцијата до 18 години, која ја предводи Добринко Илиевски ќе патува во Турција на контролни мечеви против Турција до 18 години. Тие два меча се играат на 30. мај и 01. јуни. 

   
   
Актуелности
Календар

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
15:15 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација