Македонија до 19 години ќе одигра два контролни натпревари против Романија

Објавено на 30 Август, 2017 во Вести, До 19 год


Македонската репрезентација до 19 години ќе одигра два контролни натпревари против Романија до 19 години на 31. август и 2. септември на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје. Селекторот на Македонија, Вујадин Станојковиќ за двете пресметки против Романија ќе смета на следните фудбалери:

Голмани: Христојан Стевковски (Скопје), Благојче Иванов (Металург); Одбрана: Агрон Руфати (Локомотива Загреб, Хрватска), Антонио Митрев (Балзан, Малта), Филип Антовски (Вардар), Тодор Тодоровски (Вардар), Филип Трајановски (Хакен, Шведска), Оливер Стоименовски (Работнички), Михаил Маневски (Академија Пандев); Среден ред: Марко Ферукоски (Офенбах, Германија); Јани Атанасов (Академија Пандев), Енис Фазлагиќ (Шкендија), Стефан Богдановски (Спартак Трнава, Словачка), Дарко Чурлинов (Келн, Германија); Напад: Филип Стојчевски (ВАрдар), Кристијан Трапановски (Славија Прага, Чешка), Марио Станковски (Работнички), Бојан Колевски (Вардар);

Натпреварите против Романија започнуваат во 16:00 часот. Македонија до 19 години се подготвува за квалификацискиот турнир за пласман во УЕФА елитната група квалификации за пласман на ЕП кој го организираме во Скопје, а противници ќе ни бидат Белгија, Швајцарија и Лихтенштајн. 
   
   
Актуелности

23.11.2017    Вести

Македонија до 18 години славеше против Турција

Репрезентацијата до 18 години славеше со 1:0 над врсниците од Турција на пријателски меч во Скопје....

22.11.2017    Вести

Нашиот Јане: „Кога играм фудбал се чувствувам како сите други“

Тоа што е врзан за количка не го спречува 9 годишниот Јане да игра фудбал во секоја прилика....

Календар
А репрезентација