Македонија до 18 години ќе одигра два натпревари против Бугарија во Скопје

Објавено на 10 Мај, 2018 во Вести, До 19 год


Македонската репрезентација до 18 години ќе одигра два контролни натпревари против Бугарија до 18 години. Дуелите ќе се одиграат на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје на 15. мај (17:00 часот) и 17. мај (11:00 часот). Селекторот на Македонија до 18 години, Добринко Илиевски  прати повик до следните фудбалери:

Македонија до 18 години: Методија Велковски (Вардар), Давид Денковски (Академија Пандев), Бесир Рамадани (Шкупи), Филип Антовски (Вардар), Стефан Наумчески (Вардар), Марко Шимуновиќ (ИМР Раковица, Србија), Филип Алексовски (Македонија Ѓ.П.), Џејми Перчески (Дурен, Германија), Ангел Страторски (Горица, Словенија), Даниел Павлев (Киево, Италија), Марио Наумоски (Победа), Кире Трпчевски (Њу Старс), Бесник Ферати (Шкупи), Енис Фазлагиќ (Шкендија), Бојан Колевски (Вардар), Томче Гроздановски (Кожув), Давид Тошевски (Работнички), Марко Ѓорѓиевски (Борец). Јакуп Бериша (Вардар), Дарко Чурлинов (Келн, Германија), Филип Стојановски (Академија Пандев);
   
   
Актуелности
Календар

23 Сеп

11:00 Франција - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Македонија
    Жени У17 квалификации за Европско

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација