Комисија за лиценцирање: ЗФК Новаци ги исполнува критериумите за пополнување на 2 МФЛ

Објавено на 01 Август, 2016 во Вести


Комисијата за лиценцирање на ФФМ го разгледа барањето доставено од Комисија за натпревари на ФФМ во врска со разгледување на доставената документација на клубовите кои беа поразени во бараж натпреварите за пополнување на Втора МФЛ.

По разгледување на доставената докуметација од трите клуба: ФК Вардар - с.Форино, ФК Гоблен Јуниор - Куманово и ЗФК Новаци - Новаци, Комисијата за лиценцирање утврди дека ЗФК Новаци - Новаци доставил документација по сите пет критериуми, додека ФК Гоблен Јуниор - Куманово и ФК Вардар - с.Форино не доставиле целосна документација по сите пет критериуми. Комисијата констатира дека ЗФК Новаци од Новаци ги исполнува потребните услови за учество во пополнување на Втора МФЛ.
   
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација