Извлекување за осминафинални двојки во Купот на Македонија

Објавено на 29 Август, 2019 во Куп на Македонија, Вести


В петок од 13:00 часот во „Куќа на фудбалот“ ќе бидат извлечени двојките за 1/8 финалето од Купот на Македонија. 

Во продолжение правилата за извлекувањето и тимовите кои ќе бидат дел од официјалниот ждреб во „Куќа на фудбалот“.

ИЗВЛЕКУВАЊЕ 1-8 ПАРОВИ КУП НА РМ 2019 2020 1-8 финале КУП.docx    
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација