Извлечени двојките за 1/8 финалето од Купот на Македонија

Објавено на 05 Септември, 2014 во Куп на Македонија, Вести


Во прес центарот на Куќата на фудбалот беа извлечени паровите за 1/8 финалето од Купот на Македонија.

Во оваа фаза ќе се одиргаат следните натпревари:

Шкендија-Вардар
Кожуф Гевгелија-Напредок
Пелистер-Работнички
Гостивар-Ренова
Победа Јуниор-Дрита Боговиње
Хоризонт Турново-Брегалница
Силекс-Еуромилк
Шкупи 1927-Тетекс

Првите натпревари ќе се одиграат на 24 септември, 2014 г. со почеток во 15.30 ч., а реваншите се закажани за 14 октомври, 2014 г. со почеток во 15.00 ч.
   
   
Актуелности
Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација