Извлечени двојките за 1/16 финалето од Купот на Македонија

Објавено на 14 Јули, 2014 во Куп на Македонија, Вести

Денеска во „Куќата на фудбалот“ беа одредени паровите за воведното коло од Купот на Македонија.

Актуелниот носител на титулата од Купот на  Македонија, тимот на Работнички одбраната на титулата во натпреварувањето ќе ја започне од 1/8 финалето заедно со екипите на Шкендија и Еуромилк кои исто така нема да бидат дел од 1/16 финалето, откако Третата лига – север наместо четири претставници даде три, а третата лига – запад неместо четири претставници даде два. Натпреварите за 1/16 финалето од Купот на Македонија се играат на 20. август 2014. во 17.00 часот. Двојките се следни: Фортуна - Хоризонт , Работнички Џумајлија - Силекс, Кожув/Победа.В - Македонија Ѓ.П 1932, Вулкан - Пелистер, Гоблен Јуниор - Тетекс, Новаци 2005 - Гостивар, 11. Октомври - Шкупи 1927, Брегалница Делчево - Дрита, Беласица - Напредок, Саса - Ренова, Влазними - Вардар, Младост Царев Двор - Брегалница 2008, Победа Јуниор/Младост - Металург.

Двојки 16-Финале Куп 2014-2015.pdf    
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација