Извлечени двојките за 1. коло во Купот на Македонија

Објавено на 08 Август, 2018 во Куп на Македонија, Вести


Во „Куќа на фудбалот“ денеска беа извлечени двојките од првото коло во Купот на Македонија.

Ждрепката посака во првото коло актуелниот првак Шкендија да игра против Кожуф. Вицешампионот Пелистер ќе гостува кај кочански Осогово, додека Вардар ќе гостува кај истоимениот тим од Форино.

Струга Трим Љум ќе се соочи со прилепска Победа, Македонија ЃП ќе биде гостин кај Превалец, Работнички исто така ќе гостува кај Фортуна, а Шкупи ќе оди во Пехчево кај Кит-Го. 

Куп на Македонија 

Струга Трим Љум - Победа
Кораб - Борец
Влазрими 77 - Беласица
Вардар Неготино - Скопје
Фортуна - Работнички
Лабуништа - Академија Пандев
Кит-Го - Шкупи
Поешево - Брегалница
Кожуф - Шкендија
Вардар Форино - Вардар
Осогово - Пелистер
Тетекс - Гостивар
Братство-Влазними - Силекс
Тиквеш - Ренова
Превалец - Македонија ЃП

Мечевите од првото коло во Купот на Македонија се играат на 22 август.
   
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација