Иван Тричковски поради повреда дефинитивно ги пропушта натпреварите против Лихтенштајн и Ерменија

Објавено на 09 Октомври, 2018 во Вести, Вести


Напаѓачот на македонската репрезентација и на кипарски АЕК Ларнака, Иван Тричковски, поради повреда дефинитивно отпаѓа од комбинација за двата октомвриски натпревари од Лигата на нации против Лихтенштајн (13. октомври) и против Ерменија (16. октомври). По лекарските прегледи утврдено е дека Тричковски има истегнување на бутниот мускул од прв степен и ќе мора да мирува во наредните десетина денови. 
   
   
Актуелности
Календар

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација