Игор Ангеловски го објави списокот на Македонија за натпреварите против Полска и Австрија

Објавено на 23 Мај, 2019 во Вести, Вести


Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за натпреварите од квалификациите за ЕУРО 2020 кои ги играме на 7. и 10. јуни против Полска и Австрија. За двата меча против фаворитите во нашата група во Скопје на Националната арена „Тодор Проески“, нашиот предводник ќе смета на следните фудбалери: 

Официјалениот собир на македонската репрезентација е на 3. јуни во 12:00 часот. 

Распоред на тренинзи:

03. јуни - 18:00 (тренинг центар „Петар Милошевски“)

04. јуни - 11:00 (тренинг центар „Петар Милошевски“)

05. јуни - 11:00 (тренинг центар „Петар Милошевски“)

06. јуни - 11:00 (Национална арена „Тодор Проески“)

08. јуни - 11:00 (тренинг центар „Петар Милошевски“)

09. јуни - 11:00 (Национална арена „Тодор Проески“)
   
   
А репрезентација