Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за натпреварите на А репрезентацијата против Летонија и Словенија

Објавено на 13 Март, 2019 во Вести, Вести


Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за воведните два натпревари од квалификациите за ЕУРО 2020. За натпреварите против Летонија на 21. март во Скопје на Националната арена „Филип Втори“ и гостинскиот дуел со Словенија на 24. март во Љубљана, нашиот предводник ќе смета на следните фудбалери: 

Собирот на А репрезентацијата на Македонија е закажан за 18. март (понеделник) во 12:00 часот во хотел „Гранд Плаза“ во Скопје. 
   
   
Актуелности

08.07.2019    Вести

Започна изградбата на новата трибина на стадионот во Чаир

Муамед Сејдини, претседател на ФФМ: Заеднички, спортски и братски да изградиме европски стадион...

Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација