Фото вест: Изненадување за Горан Пандев

Објавено на 20 Март, 2019 во Вести, Вести


Репрезентацијата на Македонија утре отвара нов циклус квалификации за ЕП. Натпреварот со Летонија ќе биде јубилеен 100-ти во дресот на А националниот тим за Горан Пандев. По овој повод вечерва капитенот беше изненаден кога од страна на претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини и соиграчите од националниот тим му подарија слика како спомен за неговиот јубилеј во македонскиот национален тим.
   
   
А репрезентација