ФОТО: Репрезентацијата до 21 година го одработи првиот тренинг пред стартот на новиот квалификациски циклус

Објавено на 03 Септември, 2019 во До 21 год


Репрезентацијата до 21 година по денешниот собир во Хотел Алекандар Палас денес на главниот терен од ФФМ тренинг центарот го одработи и првиот тренинг.


Избраниците на Благоја Милевски на 10. септември го започнуваат новиот квалификациски циклус со натпревар во Скопје против селекцијата на Фарски Острови.

Натпреварот е закажан во 16.00 часот на главниот терен од ФФМ тренинг центарот.   
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација