Делегирање Втора МФЛ, 20 коло, Исток и Запад, за сезона 2018/19

Објавено на 05 Април, 2019 во Втора МФЛ


Во продолжение делегирањето за Втора МФЛ Исток и Запад, 20 коло, сезона 2018/19

20 kolo Vtora MFL Istok.pdf 

20 kolo Vtora MFL Zapad.pdf    
   
Актуелности

15.04.2019    Вести

Муамед Сејдини на официјален состанок со претседателот на УЕФА, Александар Чеферин

Александар Чеферин: УЕФА со сигурност ќе остане цврст партнер на Фудбалската федерација на Македонија....

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација