Делегирање Трета Лига Исток 17 коло, сезона 2018/19

Објавено на 10 Април, 2019 во Втора МФЛ


Во продолжение делегирањето за Трета МФЛ Исток 17 коло

17 kolo Treta MFL Istok.pdf    
   
Актуелности

15.04.2019    Вести

Муамед Сејдини на официјален состанок со претседателот на УЕФА, Александар Чеферин

Александар Чеферин: УЕФА со сигурност ќе остане цврст партнер на Фудбалската федерација на Македонија....

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација